Opakovaně použitelné krabice

Vícenásobné balení

Naše nabídka zahrnuje opakovaně použitelné obaly, používané především jako vratné velkoobjemové obaly, oblíbené zejména v automobilovém průmyslu, elektronice a průmyslu domácích spotřebičů. Jejich výhodou je skutečnost, že velikost lze individuálně přizpůsobit velikosti detailu při relativně nízkých nákladech na zahájení výroby.

Vícenásobné balení a opakovaně použitelné krabice vyrobené z plastu jsou také známé jako Danpla Box. Opakovaně použitelné plastové obaly spolu s odpovídajícím interiérem poskytují 100% ochranu produktů v procesu externí i interní logistiky.

Stohovatelné krabice a stohovatelné kontejnery jsou jedním z nejoblíbenějších zástupců opakovaně použitelných obalů. Mají výztuhy, které usnadňují skladování a přepravu. Díky odolné konstrukci dokonale plní funkci mezioperačních opakovaně použitelných obalů. Stohovací kontejnery mohou být otevřené nebo uzavřené, s dalšími výztuhami a příslušenstvím.

Individualizace a přizpůsobení balení přepravním procesům přináší měřitelné finanční výhody. Jako zkušený výrobce poradíme a vybereme nejlepší řešení.

Opakovaně použitelné obaly – definice

Opakovaně použitelné obaly jsou obaly, jejichž pevnost a konstrukční vlastnosti umožňují použití ve více cyklech použití. Mezi takové obaly patří všechny mnohokrát používané nádoby, krabice, přepravky a různé druhy obalového příslušenství. Jednou z nejoblíbenějších skupin opakovaně použitelných obalů jsou obaly vyrobené z plastu. Konstrukce z materiálů, jako jsou různé typy polypropylenových desek, zaručuje odpovídající pevnost a provozní parametry.

Druhy průmyslových opakovaně použitelných obalů

Námi vyráběné vícenásobné obaly používané v průmyslu a dopravě mají různé formy v závislosti na zamýšleném použití obalu.

 • Opakovaně použitelné nádoby – v různých tvarech a velikostech. Pro hromadné skladování a přepravu se nejčastěji používají opakovaně použitelné kontejnery, danpla boxy. Často přicházejí s příslušenstvím, jako je; mřížky, vložky, distanční vložky atd. Lze je vyrobit i jako stohovatelné kontejnery.
 • Opakovaně použitelné krabice – otevřené krabice, uzavřené krabice, vysekávané krabice, stohovatelné krabice, stohovatelné balení, Univerzální stohovatelné nádoby. Krabice se nejčastěji používají pro balení a přepravu jednotlivých prvků, lze je rozšířit o příslušenství, např.; šité vložky, pěnové , distanční podložky atd.
 • Boxy – boxové palety, paletové kontejnery, všechny druhy přepravních boxů, různých konstrukcí a rozměrů. Mohou být založeny na standardech europalet nebo vyrobeny jako individuálně přizpůsobené přepravní boxy, které nejlépe splňují požadavky zákazníka. Opakovaně použitelné přepravky mohou být také vyrobeny jako stohovatelné přepravky a mají příslušenství, jako je; vložky, vazníky, příčky atd.
 • Opakovaně použitelné mřížky – různé druhy plastových mřížek, mřížkové vložky do krabic, nádob a přepravek. Mřížky pro jednoduché oddělení jednotlivých prvků v hromadném balení.
 • Opakovaně použitelné děliče – děliče ve formě polypropylenových desek, jednoduché a vybavené doplňkovým příslušenstvím.
 • Opakovaně použitelné termoformované obaly – tepelně tvarované plasty zajišťují odpovídající odolnost, která zajišťuje možnost opakovaného použití.
 • Plastové vložky do balení – vložky ve formě výplní, přepážek nebo stabilizátorů.
 • Speciální obaly – individuálně navržené a vyrobené plastové obaly, struktura přizpůsobená specifickým požadavkům na ně stanoveným.

Opakovaně použitelné obalové materiály.

V naší výrobě nejčastěji používáme:

 • polypropylenové (PP) desky (pp box, pp boxy, pp kontejnery, pp tvarované krabice)
 • HKP desky z dutého polypropylenu (hkp box, hkp boxy, hkp kontejnery)
 • komorový polypropylen – kartonplast (kartonové krabice, kartonové plastové obaly)
 • triplex desky (voštinový kanál PP): (triplex boxy, triplex kontejnery)
 • ESD (antistatický) materiál pro elektroniku a automobilový průmysl: (esd boxy, antistatické obaly na materiál)

Opakovaně Použitelné Obaly Plastové – Výhody

Opakovaně použitelné obaly mají mnoho výhod oproti jednorázovým obalům. Mezi ty nejdůležitější patří:

1. Trvanlivost – plastové obaly jsou mnohem odolnější než kartonové obaly. A díky velmi dobrému poměru pevnosti k hmotnosti a výrobním, nákladům jsou lepším řešením než obaly na bázi dřeva nebo kovu.

2. Vysoký stupeň ochrany – materiály použité při výrobě poskytují velmi dobrou ochranu přepravovaných předmětů.

3. Přizpůsobení – díky snadnému zpracování materiálů jsme schopni vyrobit obaly dokonale přizpůsobené pro ně určené úkoly.

4. Ekologie – opakovaně použitelné obaly se používají ve více cyklech, čímž se předchází problému s odpady z obalů. Materiály, ze kterých je obal vyroben, jsou však plně recyklovatelné.

5. Ekonomika – vícenásobné plastové obaly nejlépe spojují všechny výše uvedené výhody z hlediska výrobních nákladů. Použití opakovaně použitelných obalů v průmyslu je ziskové a široce používané.